Články a videa o koních

KoněČesky.cz


Novinky na webu

koně česky
Příčina kulhání
2020-02-12

Proč se u některých chromých/kulhajících koní nenajde příčina tohoto stavu... a proč je často nalezen problém v končetinách koně, přestože to není PŘÍČINOU daného problému.


koně česky
Tréninková spirála
2020-02-02

V tréninkovém procesu je pokrok často hodnocen dle stupně složitosti cviků, které je kůň schopen předvést. Ačkoliv má tento přístup svůj smysl, je často nepochopena jeho myšlenka, a to že tyto cviky jsou výsledkem tréninku, nikoliv jeho smyslem.


koně česky
"Leg mover" vs. "Back mover"
2020-01-03

Leg mover a Back mover aneb dva pojmy, které se rychle šíří internetovými diskuzemi. Do podvědomí veřejnosti se začaly dostávat v posledním desetiletí, ale co vlastně tyto pojmy znamenají? V dnešním článku se zaměříme na to, jak mezi nimi poznat rozd
Nejbližší události

2020-05-08
Statek Krkavčí hora
Drezurní klinika s Manolo Mendezem
Drezurní klinika s Manolo Mendezem

Manolo Mendez je známý svým tréninkem pro "wellness", tedy pro zdraví a pohodu koně. Věří, že je cílem drezury harmonicky a s citem rozvíjet tělo i mysl koně.

Odkaz na událost

2020-10-30
Statek Krkavčí hora
Intenzivní klinika s Karin Leibbrandt a Tessou Roos
Intenzivní klinika s Karin Leibbrandt a Tessou Roos

Intenzivní třídenní kurz se zkušenými lektorkami z Nizozemí se v Čechách uskuteční již podruhé. Obsahuje teoretické i praktické lekce týkající se rovnováhy jezdce i koně, rozvíjení jejich správných pohybových vzorců, důležité poznatky z anatomie i biomechaniky a další užitečné informace.

Odkaz na událosticon koně česky

O Projektu

Web KoněČesky.cz slouží jako platforma pro přístup ke zdrojům informací, které nejsou dostupné v češtině, včetně referencí na zdrojové články a informací o nejčastěji překládaných autorech.. K založení webu, a vůbec k překládání článků s koňskou tématikou, mě přivedla potřeba zprostředkovat mnoho informací lidem, kteří k nim nemají přístup, ať už z důvodu jazykové bariéry, nedostatku času apod... Cílem je zpřístupnit tyto informace všem lidem, kteří o ně projeví zájem.Podpořte nás

Překlady všech našich článků a videí Vám poskytujeme  zcela zdarma. Nicméně každá legrace něco stojí (náš čas strávený překládáním, hledáním nových zdrojů, sháněním "povolenek", doména, webdesign..).

Proto pokud shledáváte naši práci přínosnou, budeme rádi, pokud nás (zcela dobrovolně) podpoříte přes náš účet na Patreonu. Máte-li zájem o dlouhodobější, či jinou specifickou spolupráci (nebráníme se ani sponzoringu), dejte nám vědět - určitě něco vymyslíme.

IČO:  07396244

icon koně česky

Kontaktujte nás

Mé jméno je Hana Drahošová a jsem autorkou tohoto projektu a překladatelkou článků a videí, které zde můžete najít. Pokud se na mě chcete obrátit, prosím využijte tento formulář nebo mi napiště zprávu na facebookové stránce.

Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu, či za doporučení autorů, článků nebo videí k přeložení

Kontaktní formulář